masaz

Jak pistolet do masażu może ulepszyć treningi?

masaz

Osoby trenujące profesjonalnie oraz ćwiczące dla siebie i poprawy swojego samopoczucia potrzebują narzędzi, dzięki którym będą mogły skuteczniej realizować swoje cele. Jednym z nich jest pistolet do masażu, urządzenie cieszące się coraz większą popularnością. W jaki sposób może ono ulepszyć treningi? Najważniejsze informacje o tym sprzęcie i korzyściach wynikających z jego regularnego używania znajdują się poniżej.

Pistolet do masażu idealny do zastosowania po treningu

Na efekty ćwiczeń fizycznych wpływa sposób i częstotliwość ich wykonywania. Kluczowe są zarówno odpowiednia technika i wsłuchiwanie się w swoje ciało, jak i systematyczność. Aby sprawnie zrealizować treningowe cele i dłużej zachować radość z aktywności, potrzebne są również odpowiednie działania poprzedzające ćwiczenia i następujące tuż po nich. Poprzez działania poprzedzające trening rozumieć można zadbanie o jakość spożywanych posiłków, wypoczynek, dobre nawodnienie oraz przygotowanie mentalne. Działania potreningowe to z kolei rozciąganie ciała, ponownie zjedzenie zdrowych posiłków, nawodnienie i odpoczynek. Stretching wzbogacić można masażem z użyciem pistoletu wibracyjnego. Jakie wynikną z tego korzyści?

Po intensywnym treningu na siłowni, bieganiu, jeździe na rowerze bądź wspinaczce obolałe mięśnie potrzebują wsparcia w zredukowaniu napięć i efektywnej regeneracji. Ulgę partiom ciała, na których skupiony był trening, przynosi poprawnie wykonany stretching. Ale zdarza się, że sztywność, spięcia i ból są tak intensywne, że mimo sumiennego rozciągania trudno sobie z nimi poradzić. Wówczas niezbędny okazuje się pistolet do masażu, przy pomocy którego można skutecznie rozmasować wszystkie mięśnie i przyspieszyć regenerację. To niejedyne korzyści wynikające z zastosowania urządzenia. Używane regularnie umożliwia zwiększenie mobilności ciała, zapobiega zakwasom i powstawaniu kontuzji. Dzięki takiemu sprzętowi można zatem profesjonalnie zadbać o ciało po treningu i lepiej przygotować je do kolejnych wyzwań sportowych. W wyniku systematycznego masażu pistoletem poprawia się także kondycja skóry, w tym zmniejsza się cellulit.

Niemiecka marka Casada i jej nowoczesny pistolet wibracyjny

Wymasowane i zregenerowane ciało podczas kolejnego treningu będzie mogło dać z siebie jeszcze więcej, bez powodowania dyskomfortu czy dolegliwości bólowych. Aby taki masaż z wykorzystaniem pistoletu wibracyjnego rzeczywiście przynosił wskazane korzyści, przede wszystkim warto wybrać urządzenie pochodzące od sprawdzonego producenta. Doskonałej jakości, wielofunkcyjny sprzęt ma w swojej ofercie niemiecka marka Casada, która działa na międzynarodowym rynku od wielu lat. W tworzeniu jej produktów uczestniczą specjaliści, w tym fizjoterapeuci, dzięki temu są one w pełni dostosowane do potrzeb odbiorców.

Urządzenie marki Casada MediGunPRO wykonuje efektywny masaż ostukujący, docierając do głębokich partii. Jest wyposażone w dwa tryby pracy, automatyczny i ręczny, pięć trybów prędkości pracy i sześć wymiennych głowic masujących przeznaczonych do różnych części ciała. Mając do dyspozycji tyle funkcjonalności, można w dowolnym miejscu wykonać masaż dostosowany do indywidualnych potrzeb, a po zakończonej sesji po prostu schować pistolet wibracyjny do dołączonej walizki. W pełni naładowane urządzenie pracuje aż do 4 godzin!

Sprawdź także inne urządzenia do masażu na Casada.pl!