odzywianie psa

Jak odżywiać psa w starszym wieku?

Pies, podobnie jak człowiek wymaga odpowiedniego dostosowania diety do swojej aktywności fizycznej, wagi i wieku. Tylko właściwie ułożony jadłospis sprawi, że będzie on cieszył się dobrym zdrowiem do późnej starości. W jaki sposób powinniśmy odżywiać pupila, który swoje szczenięce lata ma dawno za sobą? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Domowe jedzenie czy specjalistyczna karma dla psa seniora?

Domowe jedzenie nie zawsze jest najlepsze dla naszych zwierząt. Wielu właścicieli czworonogów myśli, że porcja ryżu, gotowanych warzyw i śladowych ilości mięsa zapewni ich pupilom odpowiednią ilość składników odżywczych. Niestety taki sposób odżywiania bardzo często kończy się nadwagą, a kiepskie samopoczucie psa jednoznacznie potwierdza, że warto zaufać specjalistom.

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą nie tylko do dobrego samopoczucia starszych psów, ale także lepszego ich zdrowia. Gotowa karma dla psa seniora zapewnia mu odpowiednią porcję witamin, minerałów oraz fosforu i wapnia, które mają ogromny wpływ na stan kości każdego psiaka. Bardzo często takie gotowe mieszanki wzbogacone są też glukozaminą, która dobrze działa na stawy i pomaga zachować pełną sprawność fizyczną do późnej starości.

Mokra czy sucha – która karma będzie lepsza dla psa w starszym wieku?

Karma dla psa senior powinna być pożywna, wzbogacona witaminami dla starszych czworonogów oraz smaczna. Bardzo często zapominamy o tym ostatnim aspekcie, a jest on niezwykle ważny. Starsze psy bardzo często jedzą mniej, dlatego należy zrobić wszystko, by zachęcić ich do spożywania odpowiedniej ilości posiłków. Pamiętajmy, że niedożywiony pies jest mniej odporny na choroby. Czy karma sucha jest odpowiednia w tym wieku? Zdania na ten temat są podzielone, ale bez wątpienia karma mokra dla psa seniora wydaje się rozwiązaniem optymalnym. Jest miękka, nie naraża osłabionych zębów na żadne urazy, a przy tym jest niezwykle smaczne.

Nie ma chyba na świecie psa, który wzgardziłby pyszną porcją aromatycznego jedzenia z puszki. Wydaje się więc, że jeśli zależy nam na zdrowiu i szczęściu naszego pupila, warto zainwestować w mokrą karmę renomowanej firmy, bo taki sposób odżywiania sprawi, że nasz pies będzie zadowolony, dobrze odżywiony i odporny na wiele popularnych dolegliwości związanych ze starszym wiekiem. Odpowiednie odżywianie sprawi, że będzie się cieszył nienagannym zdrowiem aż do późnej starości, a my będziemy szczęśliwi razem z nim.