tuning auta

Jak odbywa się pomiar w hamowni?

tuning autaCoraz więcej kierowców dostrzega zalety, które wynikają z kompleksowego zwiększenia parametrów pracy silnika. Jazda autem, które ma większą moc, jest nie tylko przyjemniejsze, ale również bezpieczniejsze, z uwagi na większą manewrowość samochodu, możliwość obijania przeszkód, ekonomiczność jazdy. Chip tuning to usługa popularna, wykonywana przez specjalistyczne auto serwisy. Najpierw jednak trzeba wykonać pomiar na hamowni.

Czym jest hamownia i co to jest pomiar na hamowni?

Dbanie o własny samochód to nie tylko jego pielęgnacja wewnątrz oraz na zewnątrz, ale przede wszystkim wykonywanie wszystkich istotnych napraw, a także okresowych przeglądów technicznych. Dzięki współpracy z doświadczonymi mechanikami oraz renomowanymi auto serwisami, będziemy jeździć samochodem, który jest sprawny technicznie oraz bezpieczny.

Warto również pomyśleć o takiej usłudze, jak podnoszenie mocy silnika. Dzięki wykonaniu specjalnych pomiarów na hamowni, określimy jego moc i wszystkie parametry, będziemy również mieli możliwość wychwycenia mniej oczywistych usterek, jak nieprawidłowe ciśnienie doładowania, prędkość obrotową.

Jak działa hamownia?

Hamownia jest więc podstawowym narzędziem pracy specjalistów, którzy zajmują się tuningiem silników, wprowadzeniem modyfikacji. To stacjonarne lub mobilne, posiadające ogromne możliwości diagnostyczne stanowisko pracy diagnosty.

Najbardziej widocznym elementem, z którego składa się hamownia, są dwie rolki, po których „porusza” się pojazd. Dzięki temu diagnosta możne bez problemu określić podstawowe parametry pracy silnika, zaproponować jego modyfikację, dostosować przyszłe parametry pracy do naszych potrzeb.

Wybierając auto serwis, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę silnika, testy na hamowni, zwiększenie mocy, warto przede wszystkim stawiać na doświadczenie. Są to usługi, które zdecydowanie wymagają wiedzy oraz umiejętności analitycznych. Jeżeli chcemy osiągnąć dobry efekt, nie uszkodzić pojazdu, współpraca dobrym serwisem jest konieczna.