inwestowanie w zloto

Jak inwestować w złoto po pandemii?

inwestowanie w zlotoPandemia koronawirusa przyniosła nam ogromne zmiany w sferze gospodarki czy inwestycji. Zapanował kryzys, z którego świat będzie podnosił się powoli (w przypadku optymistycznego wariantu) jeszcze przez kilka dobrych lat. Czy to dobry moment na lokowanie swojego kapitału w dobrach luksusowych? Sprawdzamy, czy warto inwestować w złoto, gdy już pandemia dobiegnie końca.

Złoto jako sposób na inwestowanie pieniędzy

Złoto jest o wiele lepszym sposobem na inwestowanie pieniędzy niż na przykład zakup obcej waluty. Warto bowiem pamiętać, że pieniądz to środek płatniczy o wartości umownej, która może się zmieniać choćby wskutek nadmiernego drukowania waluty, bądź różnych kryzysów gospodarczych. Sprawa ze złotem wygląda z goła inaczej. Obrót nim jako środkiem finansowym, nie jest uporządkowane prawnie. Jak więc inwestować w ten cenny kruszec, by była to inwestycja opłacalna?

Inwestycja w złoto – jak nie utopić pieniędzy?

Jak zabrać się za inwestowanie w złoto, by na takich inwestycjach nie stracić? Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie – czy złoto ma być zabezpieczeniem na przyszłość, czy też inwestycją pomnażającą nasz majątek.

W pierwszym przypadku idealnym sposobem na ulokowanie pieniędzy będzie zakup złota w formie fizycznej – sztabek, monet, biżuterii. W przypadku sztabek inwestować mogą nawet totalni laicy. Jeśli chodzi o biżuterię i monety – tu już trzeba posiadać pewną wiedzę specjalistyczną, żeby nie utopić pieniędzy w bezsensownych zakupach.

Jeśli złoto ma pomóc nam pomnożyć majątek, to powinniśmy zainteresować się zakupem odpowiednich papierów wartościowych, których cena zależna jest od aktualnych notowań złota. Nazywa się je “złotem papierowym”. Przed zakupem warto jednak nabyć jakąś wiedzę na ich temat. Tego typu inwestycja jest bardzo wygodna, gdyż dzięki niej nie musimy przechowywać złota jako takiego. Warto jednak pamiętać, że w przypadku osiągnięcia zysku musimy odprowadzić od niego odpowiednie podatki.

A czy Wy inwestujecie w złoto?