ruszt

Jak dobrać odpowiedni ruszt kominkowy?

rusztMusisz kupić nowy ruszt kominkowy, ponieważ ten obecnie używany uległ uszkodzeniu? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące doboru tego komponentu do kominka.

Kiedy trzeba wymienić ruszt kominkowy?

Ruszt do kominka będzie wymagał wymiany na nowy przede wszystkim wtedy, gdy ulegnie on uszkodzeniu.

Chociaż ruszty są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, to jednak z czasem tracą one swoją odporność i mogą pękać lub zniekształcać się. Wtedy trzeba będzie zdecydować się na zakup nowego elementu.

Rodzaje rusztów kominkowych

Do kategorii rusztów kominkowych zalicza się szeroka gama różnych produktów. Można podzielić je na wiele rodzajów pod kątem materiału czy ich budowy. Warto więc uwzględnić te kwestie przy wyborze odpowiedniej kratki do kominka.

Najczęściej ruszt kominkowy – https://keffner.pl/pl/p/Ruszt-kominkowy-kuty-NORSI/69 wykonuje się z użyciem żeliwa. Jest to bardzo ciężki i wytrzymały stop. W niektórych kominkach używane są również ruszty stalowe.

Ruszt może mieć także różne formy, na przykład może być on wykonany w formie kratki lub też może mieć otwory. Również trzeba będzie uwzględnić sposób budowy rusztu, aby dzięki temu mógł on dobrze spełniać swoją funkcję.

Jak dobrać odpowiedni ruszt kominkowy?

Najlepiej zdecydować się na taki sam ruszt kominkowy, jaki był używany dotychczas. Warto zatem uwzględnić typ jego konstrukcji oraz wziąć pod uwagę jego wymiary.

Najlepiej wyciągnąć z kominka ruszt, po jego wystygnięciu, aby się nie poparzyć. Następnie należy zmierzyć jego szerokość, wysokość oraz grubość. Na tej podstawie można poszukać odpowiedniego rodzaju rusztu kominkowego.

Zwykle można zakupić ruszt kominkowy gotowy, ponieważ w ofertach producentów można znaleźć wiele rodzajów rusztów przeznaczonych do najpopularniejszych i rzadziej spotykanych kominków i wkładów kominkowych.

W przypadku, gdy nie można kupić rusztu w konkretnym wymiarze, można zdecydować się na ruszt kominkowy na wymiar, który produkowany jest na zamówienie.

Ruszt kominkowy na wymiar

Aby zamówić ruszt kominkowy na wymiar, konieczne jest przekazanie informacji dotyczących wymiarów rusztu, jego grubości, a także rozstawu i kształtu otworów. Najlepiej przygotować projekt, który pomoże w zamówieniu rusztu na wymiar.

Zamówienie rusztu na wymiar pozwala na otrzymanie komponentu idealnie dopasowanego do jego miejsca montażu.

Gdzie zakupić ruszt kominkowy?

Obecnie ruszt kominkowy można bez problemu kupić w wielu miejscach, między innymi bezpośrednio u producentów tego typu komponentów.

Zamówienia na ruszty kominkowe mogą być także składane w sklepach internetowych, dlatego nie trzeba udawać się osobiście do producenta.