IPhone to coś znacznie więcej niż gadżet

IPhone to coś znacznie więcej niż gadżet

iphone

Wiele osób szukając zaawansowanego technicznie telefonu mocno nie docenia produktów Apple. Z prostego względu – uważają je za gadżety dla tak zwanych fanboyów Apple. Niesłusznie, gdyż iPhone potrafi zaskoczyć wieloma mocnymi stronami.

Siła prostoty

Apple od lat słynie z tego, że potrafi w idealny wręcz sposób łączyć stylowy design z minimalistyczną prostotą. To się sprawdza, telefony Apple naprawdę dobrze wyglądają. Rzeczą oczywistą jest jednak, że nie kupuje się takiego sprzętu dla jego walorów wizualnych. Co jednak istotne – applowski minimalizm ma przełożenie również na wartość użytkową.

Efekt jest taki, że iPhone ma rozmiary i kształt znakomicie ułatwiające obsługę za pomocą jednej ręki – co w przypadku wielu smartphonów innych marek jest co prawda możliwe, ale znacznie mniej wygodne. Co ważne – w przypadku iPhone nie odbija się to na komforcie czytania danych z mniejszego ekranu. Z tym nadal nie ma żadnego problemu!

Siła multimediów

Jeśli już mówimy o wartościach użytkowych, warto zwrócić uwagę na fakt, że Apple przykłada ogromną wagę do cech multimedialnych swoich sprzętów. Dzięki temu kupując iPhone możesz mieć pewność, że odtwarzany na nim dźwięk i obraz będą naprawdę wysokiej jakości. Nieważne, czy będzie to piosenka, czy filmik, płynność dźwięku i animacji zawsze będzie na wysokim poziomie (oczywiście pod warunkiem, że sam plik źródłowy będzie dobrej jakości).

Niektórzy uważają, że multimedialność iPhone jest tylko sloganem marketingowców. Tymczasem nawet wśród osób słabowidzących, a więc tych, którym bardziej zależy na jakości dźwięku, iPhone cieszy się bardzo dobrą opinią pod tym względem – zauważa Artur Piórkowski z Matrix Media. – Zwykły użytkownik może tą cechę docenić między innymi w sytuacji, gdy za pomocą telefonu uczy się języków obcych i zależy mu na jak najdokładniejszym odtworzeniu plików z wymową słówek.

Wirtualna asystentka od Apple

Iphone może zaskoczyć w jeszcze jeden sposób – poprzez aplikację Siri. Jest ona swego rodzaju wirtualną asystentką, która odpowiada na pytania i polecenia wydawane komendami głosowymi. Dzięki zintegrowaniu z szeregiem innych programów i usług internetowych, potrafi w naprawdę ogromnym stopniu ułatwić życie użytkownika.