Ile można zarobić dzięki swojemu hobby? Zaskakujący przegląd ofert prac dorywczych na OLX.pl

Ile można zarobić dzięki swojemu hobby? Zaskakujący przegląd ofert prac dorywczych na OLX.pl

praca002
Zastanów się, co lubisz robić w wolnym czasie i znajdź taką właśnie pracę. Przyjemne z pożytecznym można połączyć i to już za kilkanaście złotych za godzinę. Sezon prac wakacyjnych w pełni, ale prace dorywcze to świetny sposób na podreperowanie budżetu przez cały rok. Najpopularniejsze oferty zatrudnienia to praca w handlu, gastronomii, na budowach i przy remontach. Ale wystarczy zmienić nieco sposób poszukiwań by trafić na wyjątkową ofertę.

Przygotujmy najpierw listę tego, co lubimy robić, wypiszmy hobby i zainteresowania. Pasje to mocne strony kandydata do pracy i to one mogą okazać się niezłym źródłem zarobku. W końcu wiedza i doświadczenie znacznie podnoszą szanse na rynku. Można więc dorobić wykonując pracę, która jest jednocześnie naszym hobby.

Serwis OLX.pl przygotował na podstawie tysięcy ofert, które można znaleźć na jego stronach listę takich właśnie prac. Jest na niej klika zaskakujących propozycji. Bardzo atrakcyjne latem będą te, które pozwolą na spędzanie wielu godzin na świeżym powietrzu – na przykład dla wędkarzy (odławianie ryb) czy osób wyprowadzających psy na spacer (od 15 do 40 złotych za godzinę).

Dodatkowe pieniądze (od kilkuset złotych do 3 tysięcy miesięcznie) można zarobić oglądając mecze i zapisując statystyki ze spotkań, które publikują później serwisy internetowe. A jak zarobić siedząc przed komputerem? Można testować gry komputerowe (wynagrodzenie, jakie oferuje jedna z firm to 3000 netto) lub spędzając godziny na Facebook’u – tylko tym razem nie przeglądając posty znajomych, ale jako administrator fanpage’a (wynagrodzenie, w zależności od agencji zaczyna się od 1500 złotych).

Jeśli ktoś jest miłośnikiem kina – będzie na bieżąco ze wszystkimi premierami zatrudniając się w jednym z multipleksów (tutaj płace wynoszą około 8-10 złotych za godzinę). Za podobną stawkę fani luksusowych aut mogą znaleźć zatrudnienie w car SPA jako detailer. A każdy pasjonat fotografii wyposażony w przyzwoity sprzęt (aparat i lampy) może zaproponować swoje usługi agencjom nieruchomości, które dbają o efektowną prezentację sprzedawanych mieszkań (w zależności od liczby zdjęć i zleceń można dorobić sobie co najmniej kilkaset złotych)

Galerie handlowe poszukują również stylistek i blogerek modowych, które zainspirują ich klientów i pomogą w doborze ubrań (za takie porady można zarobić około 100 złotych dziennie). A co jeśli sami lubimy zakupy? Można też spędzać czas w sklepach lub punktach usługowych jako tajemniczy klient. Tutaj wynagrodzenie zależy od liczby miejsc, które się odwiedzi, ale średnia stawka za jedną ankietę z opiniami i relacją z wizyty to 30 złotych (plus zwrot kosztów przejazdu i zakupionych produktów).