Generalny remont mieszkania a sucha zabudowa

Generalny remont mieszkania a sucha zabudowa

Generalny remont mieszkania a sucha zabudowa

Wynajmowanie mieszkań wciąż jest bardzo popularnym sposobem zarobku, ale wynajmujący oczekują coraz wyższego standardu lokali. Czym warto zdecydować się na suchą zabudowę? Jak przeprowadzić generalny remont i o czym warto pamiętać? 

Generalny remont mieszkania

Niekiedy trafiają się sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni zrobić szybki, generalny remont, aby poprawić wizualne walory mieszkania.  Zazwyczaj tyczy się to lokali kupowanych pod konkretne inwestycje, jak np. do wynajmu. W każdym przypadku ważny jest przede wszystkim czas – im krócej potrwa remont, tym szybciej można zacząć działać.

Podczas generalnego remontu trzeba pamiętać przede wszystkim o sprawdzeniu stanu instalacji elektrycznej. Ta powinna być gotowa jeszcze zanim przystąpimy do odnawiania ścian. Także szczelne okna są tutaj ważną kwestią – żaden nowy lokator nie chce przecież walczyć z problemem przeciągów i spadającej w mieszkaniu temperatury. 

Aby ściany odzyskały dawny blask, na nowo stały się równe i gotowe na dalsze aranżowanie wnętrza – warto zdecydować się na suchą zabudowę, która od jakiegoś czasu jest chyba najczęściej wybierana podczas generalnych remontów. Nie potrzeba tutaj wody zarobkowej, która jest potrzebna do wiązania innych materiałów budowlanych. Beton, tynk gipsowy czy cementowo-wapienny także są wciąż w użytku, jednak częściej wybierana jest sucha zabudowa.

Sucha zabudowa – czy warto?

Sucha zabudowa to nie tylko deski i różnego rodzaju płyty, jak np. płyty pilśniowe, wiórowe czy paździerzowe.  Równie dobrze sprawdza się w tym przypadku sklejka, która w ostatnim czasie stała się bardzo modna i wygląda świetnie nawet w wersji surowej. Najczęściej wybiera się jednak inny rodzaj płyt – są to m.in. gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowo a niekiedy panele PVC czy inne wyroby z tworzyw sztucznych. To bardzo dobry wybór, jeżeli zależy nam nie tylko na doskonałej trwałości materiałów, ale także na skróceniu czasu remontu. 

Więcej informacji na temat suchej zabudowy znajdziesz na stronie: https://termobud.com.pl