Zastosowanie betonu towarowego
Concrete detail

Zastosowanie betonu towarowego

Zastosowanie betonu towarowego

Beton to podstawowy materiał budowlany. Bez niego nie obejdzie się żadna budowa. Czym jest beton i jak wybrać ten odpowiedni?

Co to jest beton?

Beton to mieszanka spoiwa hydraulicznego, wody i kruszywa. Spoiwem jest zazwyczaj cement lub cement z dodatkami mineralnymi. Kruszywo, czyli materiał wypełniający, to piasek albo żwir. Wszystkie komponenty dobrane w odpowiednich proporcjach dają nam odpowiednią klasę betonu. Do betonu dodawane są również różnego rodzaju domieszki chemiczne i dodatki mineralne, które wpływają na jakość materiału i polepszają jego wartości techniczne. 

Czym jest beton towarowy?

Beton towarowy to materiał, który wytwarzany jest w specjalnie przystosowanych do tego zakładach produkcyjnych, czyli betoniarniach. Beton towarowy dostarczany jest na plac budowy w postaci mieszanki betonowej, co oznacza, że wszystkie składniki są już wymieszane, ale można je jeszcze odpowiednio zagęścić. Zautomatyzowanie produkcji betonu towarowego daje gwarancję jego powtarzalności, co oznacza, że składniki zawsze dobierane są z idealną dokładnością. Nie ma więc mowy o tym, że kolejna partia betonu będzie miała inne parametry od poprzedniej. Zapewnia to solidność budowli i jej wysoką jakość. 

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy stosuje się przy każdej większej inwestycji budowlanej. Używany jest do fundamentów, wznoszenia elementów konstrukcyjnych,ścian, schodów, wylewania posadzek. Beton towarowy wykorzystuje się również do wytwarzania prefabrykatów betonowych, których użycie znacznie ułatwia i przyspiesza niektóre prace budowlane. Wśród prefabrykatów betonowych znajdują się np. krawężniki, kręgi betonowe, bloczki, płyty pokrywowe i płyty chodnikowe. Często stosuje się beton towarowy do podbudowy dróg i różnego rodzaju placów. 

Gdzie zamówić beton towarowy?

Na rynku nie brakuje ofert sprzedaży betonu. Wynika to z rozwoju przemysłu budowlanego i dużego zapotrzebowania na materiały budowlane. Beton towarowy najlepiej zamawiać u znanych i polecanych producentów, którzy są już dłuższy czas na rynku, mają dobrą opinię i zyskały zaufanie klientów. Wśród takich betoniarni znajduje się ta: http://wlodar.com.pl/.