E-learning dla najmłodszych

E-learning dla najmłodszych

back-to-school-999248_960_720W dzisiejszych czasach, w których technologia komputerowa i internetowa jest szeroko rozwinięta, edukacja online zyskuje coraz większą popularność. Nikt nie powiedział, że nauka musi się wiązać tylko ze „ślęczeniem” nad książkami. Uczyć się można także poprzez zabawę. Jak powszechne wiadomo, odgrywa ona niezwykle istotną rolę w procesie prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Przede wszystkim rozwija umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesów w szkole. Dziecko uczy się rozwiązywać problemy, wyrażać własne zdanie, ma lepszą orientację w przestrzeni, a także nabywa zdolności negocjacyjnych.

Wspólna gra lub zabawa uświadamia rodzicom, jak obserwacyjnie, społecznie i emocjonalnie zachowuje się ich dziecko. Czas spędzony na rozrywce pokazuje, w jaki sposób dziecko przyjmuje porażkę, jak reaguje na wygraną, czy wykazuje zrozumienie i wsparcie dla przegranej osoby oraz jak odbiera wyrazy uznania. Gry, które są bardziej wymagające, sprawiają, że dziecko angażuje więcej procesów umysłowych, dzięki czemu może odnieść znaczniejszy sukces. Jeśli chcemy nauczyć swoją pociechę lepszego zapamiętywana i skupiania uwagi, jak również zwiększyć jej wiedzę i rozwinąć umiejętności nabywane w szkole, posłużmy się właśnie zabawą.

 Na rynku dostępne są różnorakie gry i zabawy przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. I to nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej. Dzieci bardzo chętnie po nie sięgają i traktują je jak rozrywkę. W Internecie możemy znaleźć różne rodzaje gier i zabaw, ale warto postawić na coś sprawdzonego i dostosowanego do wieku dziecka. I tu z pomocą przychodzi nam platforma edukacyjna Squla https://www.squla.pl/. Czym ona właściwie jest?

Squla jest platformą przeznaczoną dla dzieci już w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasa 1-6 szkoły podstawowej), która edukuje poprzez zabawę. W ramach e-learningu dostępnych jest niemalże 40 000 zadań w formie quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności. Taki rodzaj nauki jest niezwykle przyjemny i sprawia, że dzieci chętnie się uczą i szybko zdobywają osiągnięcia. Platforma edukacyjna Squla gwarantuje postęp w nauce naszych pociech.

Nauka online rozwija także zdolność logicznego i samodzielnego myślenia oraz kreatywność. Squla oferuje, oprócz interaktywnych gier i zabaw, także filmy edukacyjne, które również są świetną formą nauki. Ogromną zaletą platformy jest to, że oferuje ona zadania ze wszystkich przedmiotów szkolnych. I co ważne, współpraca z Oxford University Press sprawia, że nauka języka angielskiego jest na najwyższym poziomie! Niewątpliwie Squla jest najlepszą dostępną platformą dla dzieci, dzięki której można powtarzać w domu cały materiał, z którym dzieci zapoznają się w szkole.

Zadania skierowane są również do przedszkolaków. Przygotowano je w bardzo profesjonalny sposób. Wszystkie ćwiczenia czytane są przez lektora i dodatkowo posiadają adekwatne do nich obrazki, co korzystnie wpływa na zapamiętywanie treści. Należy pamiętać, że im dziecko młodsze, tym bardziej chłonie wiedzę, więc jest to odpowiedni czas, aby rozpoczęło naukę cyferek, literek oraz języka angielskiego.