Cięcie laserem – precyzyjna i szybka obróbka materiałów

Cięcie laserem – precyzyjna i szybka obróbka materiałów

Cięcie laserem – precyzyjna i szybka obróbka materiałów

Lasery to urządzenia posiadające szerokie zastosowanie. Dzięki nim prowadzi się również efektywną obróbkę wielu materiałów. Na czym polega cięcie laserem? Jak można uzyskać produkty wycinane laserowo?

Kiedy stosuje się cięcie laserowe?

Cięcie laserowe jest rodzajem obróbki, która polega na wykorzystaniu światła laserowego w celu wycięcia elementów z różnych surowców.

Laser cechuje się bardzo dużą precyzją, pozwalając na stworzenie nawet bardzo misternych elementów. Również umożliwia uzyskanie ich wysokiej powtarzalności, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku seryjnej produkcji.

Oczywiście, za pomocą obróbki laserem można również wykonać jednostkowe zamówienia, co powoduje, że dobrze sprawdza się on w przypadku projektowania prototypów czy przy zleceniu produkcji pojedynczych elementów.

Jakie materiały można wycinać laserem?

Laser pozwala na dokładną obróbkę wielu rodzajów materiałów, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie.

Najczęściej wycinanie laserowe prowadzone jest z materiałami jak metale, tworzywa sztuczne, drewno, tekstylia. Laser bardzo dobrze sprawdza się w przypadku materiałów cieńszych, na przykład jak blachy metalowe czy cienka sklejka drewniana.

Warto pamiętać o tym, że cięcie laserem pozwala również na wykończenie obrzeża materiału, dlatego też nie ma potrzeby jego dodatkowego szlifowania lub polerowania.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserowe jest związane z wieloma zaletami, które powodują, że obecnie tego typu usługa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Do głównych zalet cięcia laserowego zaliczane są:

  • bardzo wysoka precyzja prowadzonych cięć

  • wykończenie wycinanego obrzeża

  • możliwość używania z różnymi typami materiałów

  • przyspieszenie procesów obróbki

  • opłacalność przy seryjnej i jednostkowej produkcji

Gdzie zlecić usługę cięcia laserem?

Aby zamówić wycinane laserowo elementy, nie trzeba dysponować nowoczesnym zapleczem do prowadzenia tego typu prac. Obecnie wiele firm, które chciałyby otrzymać produkty cięte laserem, decyduje się na zlecenie usług w zewnętrznych firmach, które posiadają niezbędne maszyny.

Jeżeli chodzi o cięcie laserem Śląsk – https://izotechservice.pl/ciecie-laserem-fiber/ jest regionem, gdzie działa wiele firm zajmujących się usługową obróbką materiałów z użyciem urządzeń laserowych. Na ich stronach można sprawdzić dokładne parametry urządzeń i wybrać najlepszą ofertę.

Usługi cięcia laserowego są wyceniane indywidualnie na podstawie rodzaju zamówienia oraz liczby produktów. Warto skontaktować się z paroma firmami świadczącymi takie usługi, aby otrzymać więcej informacji o cenach.