Catering dietetyczny - dieta a zdrowie

Catering dietetyczny – dieta a zdrowie

red-lunch-green-knollingObecnie choroby , zwłaszcza cywilizacyjne dotykają ludzi w coraz młodszym wieku. Musimy zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Co zrobić, aby cieszyć się długim życiem w zdrowiu?

Sekret długiego i zdrowego życia

Cukrzyca, choroby układu krążenia (miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie), nadwaga i otyłość, choroba wrzodowa, alergie, nowotwory to choroby cywilizacyjne. Ich występowanie jest związane z prowadzonym stylem życia i odżywiania. Dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, przetworzona, wysokokaloryczna, fast foody, pokarmy z chemicznymi dodatkami – to czynniki sprzyjające powstawaniu wyżej wymienionych chorób. Jak widać, dieta ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiedź na pytanie o sekret zdrowego życia nasuwa się sama. Przestrzegając zasad zdrowego odżywiania, z pewnością nasz organizm odwdzięczy się.

Zdrowe odżywianie a catering dietetyczny

Pewnie większość ludzi wie, jak wygląda piramida żywienia i jakich produktów powinniśmy unikać. Jednak sama wiedza na ten temat nie wystarczy. Zasady te należy jeszcze wcielić w życie, co nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem. Trzeba poświęcić czas  na zakupach, aby znaleźć zdrowe produkty, a następnie, żeby przygotować w domu smaczną potrawę. Osoby,  które nie mają czasu, doświadczenia kulinarnego lub wiedzy na temat zdrowego odżywiania mogą skorzystać z oferty Dietykiety. Catering dietetyczny Dietykieta to firma zajmująca się cateringiem dietetycznym. Dietę można zamówić nawet na miesiąc i dłużej. Nie musimy się wtedy martwić o śniadanie, obiad czy kolację. Każda dieta od Dietykiety jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana i smaczna. Potrawy są pozbawione konserwantów, sztucznych barwników, aromatów i innych szkodliwych dodatków. Sami możemy zdecydować, czy interesuje nas dieta wegetariańska, paleo, południowa, a może bez ryb. Decydujemy również o kaloryczności i ilości posiłków. Catering dietetyczny jest dedykowany nie tylko osobom odchudzającym się, będącym na diecie, ale wszystkim, którzy chcą się zdrowo odżywiać mimo braku czasu.