Bear Grylls i jego współpraca z Gerber Gear
Lost hiker with backpack checks map to find directions in wilderness area

Bear Grylls i jego współpraca z Gerber Gear

Bear Grylls i jego współpraca z Gerber Gear

Survival jako dziedzina rekreacji staje się coraz bardziej popularny. Ze względu na to firmy produkujące sprzęt sportowy starają się wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i oferują sprzęt niezbędny survivalowcom. Twarzą jeden z takich linii jest Bear Grylls, najbardziej znany survivalowiec na świecie.

Bear Grylls jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli survival jako dziedziny aktywności fizycznej uprawianej w naturalnym środowisku. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się, kiedy ojciec nauczył go żeglować i wspinać się. Następnie zaczął trenować sztuki walki. Jako żołnierz British Special Forces, gdzie spędził trzy lata, posiadł umiejętności potrzebne do uprawiania survivalu.

Obecnie jest przedstawicielem zarządu związku harcerstwa w Wielkiej Brytanii, prowadził również wiele programów telewizyjnych poświęconych sztuce przeżycia w środowisku naturalnym. Pełni również honorową funkcję pułkownika oddziału komandosów.

Współpraca z Gerber Gear

Firma Gerber Gear rozpoczęła swoją działalność w 1939 roku pod nazwą Gerber Legendary Blades. W zamyśle swojego właściciela miała oferować przede wszystkim sztućce – noże, z których wiele było wytwarzanych ręcznie. W ciągu dwudziestu lat od rozpoczęcia produkcji stała się ona jednym z największych dostarczycieli ostrzy w Wielkiej Brytanii.

Obecnie Gerber oferuje noże oraz inne narzędzia (siekiery, piły ręczne, maczety, lampy, narzędzia do kopania oraz zestawy do uprawiania survivalu), które charakteryzują się wysoką jakością i łatwością używania przy wykonywaniu codziennych czynności. Ze względu na rozszerzenie asortymentu na sprzęt survivaluowy, forma rozpoczęła działalność z najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem tej dziedziny, Bearem Gryllsem.

Narzędzia oferowane w ramach współpracy z survivalowcem to gwarancja niezawodności i wykorzystania dobrych jakościowo materiałów. W skład tej linii produktów można znaleźć różnego rodzaju noże. Charakteryzują się one nie tylko szeregiem wielkości i możliwości zastosowania, ale również wagą i wielkością ostrza, a także przeznaczeniem. Ci, którzy potrzebują jednego narzędzia zawierającego wiele ostrzy, mogą zaopatrzyć się w scyzoryk, który oprócz noża ma także otwieracz do butelek, korkociąg oraz śrubokręt.

Produkty sygnowane nazwiskiem Bear Grylls to także latarki. Można wybierać z trzech rodzajów produktów: mini latarki z żarówką typu LED, standardowej latarki o intensywnym oświetleniu oraz latarki czołowej, która pozwala na swobodne używanie rąk i jednoczesne oświetlanie otoczenia.

Nachalna zasada, którą kierują się  survivalowcy mówi o tym, że  przygotowanie pozwala na przetrwanie. Z myślą o tych, którzy pragną pełnego zestawu Gerber przygotował wodoodporną torbę zawierająca takie narzędzia, jak: gwizdek, wodoodporne zapałki, flarę oraz przewodnik przetrwania.

Wyżej wymienione produkty oraz wiele innych można zakupić w sklepie internetowym  sztucer.pl .