wybor serwisu aut

Serwis samochodowy – jak wybrać dobry warsztat i zaoszczędzić?

wybor serwisu autNaprawy samochodów mogą być bardzo drogie. Wie o tym każdy kierowca, który musiał wykonać kompleksową diagnostykę i serwis swojego pojazdu, na przykład po poważnej awarii czy wypadku. Gdy pojawiają się problemy z autem, kluczowe znaczenie ma wybór dobrego warsztatu samochodowego. Jak go znaleźć?

ASO czy normalny warsztat – co wybrać?

Zazwyczaj pierwszą decyzją dotyczącą wyboru warsztatu samochodowego jest dobranie go pod kątem rodzaju. Czy w takiej sytuacji lepiej udać się do ASO, czyli to autoryzowanego serwisu marki, a może zdecydować się na serwis niezależny, który nie ma autoryzacji?

ASO to najlepsza opcja dla właścicieli nowszych aut. To właśnie wtedy, gdy pojazd nadal jest na gwarancji, najlepiej zdecydować się na odwiedzanie serwisu autoryzowanego, aby nie mieć potem trudności w skorzystaniu z gwarancji, gdy pojawiają się konieczność naprawy pojazdu.

Wprawdzie auto można naprawiać w ramach gwarancji poza ASO, lecz naprawa musi być wtedy wykonana zgodnie z wymogami marki, co nie zawsze jest możliwe do spełnienia.

Niezależne warsztaty zapewniają znacznie niższe ceny niż ASO, co jest ich najważniejszym atutem. Oczywiście, nie bez znaczenia jest także fakt, że w serwisach niezależnych można także otrzymać usługi na wysokim poziomie, jednak należy zawsze poświęcić czas na wybór dobrego serwisu.

Dobry serwis samochodowy – jak go rozpoznać?

Jeżeli nie wiesz, gdzie udać się ze swoim samochodem, poznaj najważniejsze porady, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego serwisu:

1. Rekomendacje – aby mieć pewność, że usługa będzie zrealizowana fachowo, warto zdecydować się na taki serwis, którego usługi są zawsze na najwyższym poziomie. Aby go wybrać, warto poświęcić czas na sprawdzenie rekomendacji i opinii. Te można znaleźć obecnie w internecie.

2. Zakres usług – gdy chodzi o usługi w warsztatach jak serwis Ford Chorzów – https://www.pzservice.pl/oferta/serwis-ford/ to miasto, w którym właściciele pojazdów tej marki mogą skorzystać z szerokiej gamy usług. Warto zatem sprawdzić, czy konkretny warsztat może wykonać te prace, na których nam zależy.

3. Zaplecze – dobry warsztat samochodowy powinien być odpowiednio wyposażony, na przykład powinien on oferować możliwość skorzystania z kompleksowej diagnostyki komputerowej.

4. Cennik – dla wielu kierowców ważny jest też cennik usług. Warto jednak pamiętać o tym, że często trudno z góry wskazać, ile wyniesie naprawa danej usterki.

5. Terminy – warsztat powinien określić, w jakim terminie jest on w stanie wykonać naprawę, co ma duże znaczenie wtedy, gdy liczy się czas.

6. Sposób rozliczenia – warsztaty poza standardowymi formami zapłaty – gotówką, kartą – mogą także prowadzić usług, których koszty pokrywane są z ubezpieczenia samochodowego klienta.