Pikowana poduszka na lepszy sen

Pikowana poduszka na lepszy sen

Pikowana poduszka na lepszy sen

Nie możesz się wyspać? Masz wrażenie, że w ciągu nocy, co chwilę się budzisz? Nie wiesz, w czym tkwi przyczyna takiego stanu rzeczy? W takim razie ten artykuł z pewnością pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania. Ponadto doradzi, co warto zmienić w sypialni, by budzić się wypoczętym i pełnym sił.

4 nawyki zdrowego snu

W spokojnym i higienicznym zaśnięciu, najczęściej przeszkadza nam to, co znajduje się w sypialni i jest największym siedliskiem roztoczy i bakterii. Mowa oczywiście o materacu i dywanach oraz zasłonach. Jednym słowem wszystkich rzeczach, których nie da się od środka wytrzepać z kurzu i zarazków. Jednym ratunkiem dla nich może być pranie chemiczne lub parowe, albo po prostu wyrzucenie ich z sypialni i zapewnienie sobie higienicznego snu. Wtedy zamiast starego i niewygodnego materaca, zaopatrzymy się w nowy, wykonany z lateksu i wypełniony specjalną mieszanką włókien sprzyjających prawidłowej postawie ciała, wygodzie i zabezpieczających organizm przed alergiami. Podsumowując, te 4 nawyki pomogą Ci spać zdrowo:

  1. Minimalizm w sypialni – jakość, a nie ilość.
  2. Dbałość o świeżość i czystość tego, na czym i pod czym śpimy.
  3. Regularne wietrzenie i wymiana przedmiotów podatnych na roztocza.
  4. Zakup antyalergicznych i antybakteryjnych akcesoriów do spania (poduszki, kołdry, materac i poszewki).

Zdrowy sen to wygodny sen

Nawet najpiękniejsze i najdroższe materace, kołdry czy tekstylia nie będą pomagały nam komfortowo spać, gdy są wykonane ze sztucznych, syntetycznych i nieoddychających tkanin lub wypełnień. Dlatego tak ważne jest, by zawsze starać się czytać metki rzeczy, które kupujemy do swojej sypialni. Pamiętajmy również o tym, by prać wszystko zgodnie z zaleceniami producenta, a poszewki i prześcieradła jak najczęściej wymieniać. Komfortowy sen może nam również zapewnić dbałość o wysokiej jakości poduszki i kołdry. Przykładem wygodnych okryć, może być kołdra na cztery poru roku. Z kolei pod głowę najlepiej sprawdzi się poduszka pikowana. Wszystkie akcesoria niezbędne w wygodnej sypialni kupisz w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/. Dzięki nim, nareszcie zaczniesz się wysypiać, a Twój sen będzie bezpieczny i niczym niezakłócony.