Najlepsze metody męskiej depilacji

Najlepsze metody męskiej depilacji

man-461195_640

W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz bardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny. Większości z nich nie wystarcza już tylko zwykła kąpiel i zgolenie zarostu. Teraz używają praktycznie tyle samo kosmetyków co kobiety. Część z nich nie stroni również od depilacji. Usuwanie owłosienia spod pach, z klatki piersiowej, pleców, a nawet miejsc intymnych to już dla wielu panów standard. Męska depilacja to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny. Jakie metody depilacji są zatem najbardziej popularne wśród mężczyzn?

Mężczyźni decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia, ponieważ troszczą się o higienę, dobry wygląd i zapach. Depilacji powinni poddać się zwłaszcza panowie cierpiący na nadmierną potliwość lub nadmierny porost włosów. Większość z nich staje przed dylematem jaki sposób wybrać, który będzie lepszy: wosk, depilator czy może zwykła maszynka?Każda z metod depilacji ma swoich przeciwników i zwolenników. Należy jednak pamiętać, że wybór sposobu usunięcia zbędnego owłosienia jest uzależniony w głównej mierze od tego, jaki zarost ma mężczyzna. Co innego sprawdzi się w przypadku bujnego zarostu, a co innego przy słabym owłosieniu.

Najpopularniejszą metodą na pozbycie się zbędnych włosów jest golenie maszynką jednorazową lub elektryczną. Umożliwia ona szybkie, sprawne i bezbolesne usunięcie owłosienia, praktycznie w każdym miejscu, bez ponoszenia zbędnych kosztów. Niestety maszynka nie daje długotrwałego efektu, a przy częstym goleniu włosy znacznie szybciej odrastają. Często zdarzają się również zacięcia i podrażnienia skóry. Niełatwo ogolić nią trudno dostępne miejsca.
Niektórzy panowie, zwłaszcza ci z bujnym owłosieniem, decydują się na depilację z użyciem lasera. Niszczy on mieszki włosowe, z których powstaje włos. Po kilku zabiegach włosy stają się coraz słabsze, wolniej rosną, aż w końcu przestają się pojawiać. Niestety ta metoda również ma swoje wady. Przy grubych i mocnych mieszkach może się okazać bardzo bolesna. Również cena (średnio ok. 200 zł) nie jest zachęcająca.
Kolejnym sposobem likwidacji zbędnych włosków jest depilacja woskiem. Jest to mniej popularna metoda wśród panów, głównie ze względu ból, jaki odczuwa się w trakcie zabiegu. Jednak z każdym zabiegiem jest on coraz mniejszy, a efekty utrzymują się nawet do 3-4 tygodni. Depilacja woskiem to jedna z najlepszych metod usuwania niechcianych włosów z trudno dostępnych miejsc, jak plecy i pośladki. Najlepiej wykonywać ją w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Zyskamy wtedy pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo, a włosy nie będą wrastać.