Najczęstsze pytania do wypożyczalni samochodów

Najczęstsze pytania do wypożyczalni samochodów

mirror-1285170_960_720Jeśli chcemy wypożyczyć samochód po raz pierwszy, z pewnością mamy wiele wątpliwości i pytań. Czy każdy z nas może wypożyczyć samochód? Jak dokonać rezerwacji? Jakich dokumentów będziemy potrzebować? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury.

Jak dokonać rezerwacji samochodu?

Zwykle możemy to zrobić osobiście, telefonicznie lub za pomocą strony internetowej. Chyba ostatnia opcja jest jedną z najlepszych. Na witrynie danej wypożyczalni możemy zapoznać się z całą ofertą, sprawdzimy dostępne samochody oraz ich cenę oraz wszystko, co wchodzi w jej skład. Ze stron internetowych warto również korzystać ze względu na wiele rabatów i promocji. Wystarczy w formularzu rezerwacyjnym wypełnić odpowiednie rubryki i gotowe! Pamiętajmy, by rezerwacji dokonywać z dużym wyprzedzeniem. Po pierwsze – mamy wówczas dużo większy wybór aut, i po drugie – będzie taniej niż w przypadku rezerwacji przed samym wyjazdem.

Jakie dokumenty trzeba posiadać, by wynająć samochód?

Oczywiście chyba najważniejszym dokumentem jest prawo jazdy. Potrzebować będziemy też dokumentu, stwierdzającego naszą tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. W wielu wypożyczalniach niezbędna będzie też karta kredytowa, ponieważ to właśnie na niej zabezpieczany jest depozyt na wypadek uszkodzenia samochodu.

Ile trzeba mieć lat, by móc wypożyczyć samochód?

W większości wypożyczalni minimum to 21 lat. Jest jednak jeden haczyk, bo niektóre firmy żądają, by kierowca miał prawo jazdy co najmniej od 2 czy 3 lat. Sprawdźmy więc dokładnie warunki konkretnej wypożyczalni. Trzeba również pamiętać, że w większości wypożyczalni ceny wynajmu wzrastają, jeśli mamy mniej niż 24 lata.

Czy można odebrać samochód w innym miejscu niż będziemy go zwracać?

Oczywiście jest to możliwe. Musimy jednak brać pod uwagę, że w większości wypożyczalni jest to usługa dodatkowo płatna. Więcej też zapłacimy, jeśli będziemy chcieli odebrać samochód po godzinach otwarcia wypożyczalni.

A jeśli interesuje Was wypożyczalnia samochodów w Będzinie, zajrzyjcie na stronę: www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/.