Klasyczny mullet popularny w latach 80. wraca do łask jako najmodniejszy trend w stylizacji włosów. Kto odnajdzie się w mullet hair i dla kogo będzie on dobrym wyborem?
Mullet kiedyś, mullet teraz – jak zmieniła się fryzura?
Cięcie popularne 40 lat temu u południowych sąsiadów ponownie wraca na salony i to nie tylko wśród fanów piłki nożnej. Stylizacja nieraz była przedmiotem żartów i powszechnego śmiechu, jednak teraz wraca jako modny wybór zarówno wśród pań, jak i panów.
Jak najprościej opisać fryzurę mullet? Z przodu krótko, z tyłu długo. Sam opis już nie brzmi zachęcająco, ale patrząc na stylizacje z ubiegłego wieku, tak to właśnie wyglądało.
Mężczyźni zapuszczali długie włosy, ale w pełnej okazałości prezentowały się tylko z tylu głowy, z góry, mniej więcej do linii uszu, były one skracane i przycinane z grzywką. Ta wariacja na głowie zdobyła serca wielu, ale z czasem zaczęto na nią patrzeć z pobłażliwością.
Moda ma jednak to do siebie, że lubi wracać – przyszedł także czas na mullet. Nie jest on jednak tym samym co kiedyś. Cięcie co do zasady pozostało to samo – krótka góra, długi dół – jednak zmieniono proporcje i sposób, w jaki uzyskuje się ten efekt.
Jak czeski piłkarz wyglądałaby dzisiaj?
Fryzura z lat 80. przeszła pewną transformację i najczęściej styliści wykonują teraz modern mullet lub neo mullet. Z góry włosy są skrócone, na długość podobną do cesar cut lub pompadour, a boki podgolone do końca ucha, jednak bez cieniowania, przez co między linią włosów a głową robi się wyraźny podział.
Dalej włosy się cieniuje, ale postawione praktycznie do końca szyi. W efekcie z tyłu fryzura ma inną objętość, a kosmyki nie są zapuszczone, a dokładnie wystylizowane. Mullet przybiera różne długości – jedni preferują go w krótszej odsłonie, inni w dłuższej.
Włosy proste, kręcone, falowane – komu sprawdzi się stylizacja?
Mullet to stylizacja, która może sprawdzić się wielu osobom. Paradoksalnie jedna z rzeczy wpływająca wpływ na ostateczny odbiór fryzury to pewność siebie. Dzięki temu stylizacja zrobi odpowiednie wrażenie i nie stanie się powodem do docinków czy żartów.
Fryzurę mogą nosić zarówno osoby, które mają proste włosy, jak i kręcone. Zależnie od tego odpowiednie będzie nieco inne cięcie, a także sposób stylizacji. Przy prostych włosach konieczne trzeba dodać objętości, a przy kręconych warto odpowiednio ułożyć pasma. Przydatnym produktem bywa np. puder, jeśli włosy z natury są proste. Doda on objętości i spowoduje, że włosy przestaną być przyklapnięte.
Ostateczny wygląd fryzury zależy od jakości wykonanego cięcia. Dobrze zrobiony mullet hair sprawi, że włosy będą wymagać niewiele pracy. Warto pamiętać, aby w trakcie stylizacji produktami do tego przeznaczonymi skupić się na całej głowie. Nie można pominąć dolnej części mulleta, ponieważ ma ona skłonności do wyglądania na niezadbaną.
Co dziś do zaoferowania ma mullet? Zabawa kolorem, długością, profilowaniem
Modern mullet to stylizacja, która jest nowym wydaniem już dobrze znanej fryzury z lat 80. Aby nie wyglądała śmiesznie, przeszła niemałą metamorfozę. Poza zmianą proporcji mullet stał się polem do wielu eksperymentów. Stylizacja zdobywa coraz większą popularność, jednak często może być postrzegana za ekstrawagancką. To jednak nie przeszkadza w tym, by kombinować z nią dalej.
Świetnym przykładem może być wystylizowanie jej w połączeniu z bobem – u góry włosy są przycięte niemal od linijki, razem z grzywką, a z tyłu łączy się to z charakterystycznym dla mulleta cięciem w dół.
Wiele osób decydując się na mullet hair, zmienia także kolor włosów. Modna fryzura świetnie prezentuje się w czerni, a w tlenionym blondzie z pewnością będzie jeszcze bardziej przykuwać uwagę.
Osoby, które decydują się na fryzurę na czeskiego piłkarza i chcą jeszcze bardziej podkreślić jej nietuzinkowość, mogą sięgnąć po farbowanie w intensywnych kolorach jak np. zieleń, czerwień lub fiolet. Kolor nie musi pojawiać się na całej głowie. Ciekawą wariacją będzie tylko na grzywce lub jako element na końcach kosmyków.
Leave a Reply