Kredyt na samochód – poznaj cechy idealnego zobowiązania kredytowego / kredyt samochodowy

Kredyt na samochód – poznaj cechy idealnego zobowiązania kredytowego / kredyt samochodowy

Kredyt na samochód – poznaj cechy idealnego zobowiązania kredytowego / kredyt samochodowy

Chcesz jeździć samochodem, ale nie stać Cię na zakup auta z własnych oszczędności? Myślisz o zaciągnięciu kredytu samochodowego? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie zobowiązanie, które nie zaburzy Twojej płynności finansowej. Banki oferują dzisiaj kredyty na preferencyjnych warunkach, musisz tylko wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i możliwości.

Kredyt na dowolny pojazd mechaniczny

Czy wiesz, że kredyt samochodowy możesz dzisiaj zaciągnąć nie tylko na auto, ale również innego rodzaju pojazd mechaniczny, który musi podlegać rejestracji? Banki udzielają kredyty na motocykle, skutery, quady czy jachty. Możesz więc spełniać swoje marzenia.

Koszt kredytu

Wybierając kredyt samochodowy, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wysokość miesięcznej raty czy okres trwania umowy kredytowej. Najważniejszy jest wskaźnik RRSO, który wskazuje całkowity koszt, jaki poniesiesz w związku z podpisaniem umowy z bankiem.

Musisz mieć świadomość, że wysokość raty nie jest jedynym kosztem kredytowym. Pamiętaj, że banki pobierają prowizję za uruchomienie takiego zobowiązania. Często kredytobiorca zobowiązuje się także do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Zdolność kredytowa na podstawie dochodów

Kredyt samochodowy udzielany jest na preferencyjnych warunkach, ponieważ już sam pojazd staje się dodatkowym zabezpieczeniem takiego zobowiązania. Nie oznacza to jednak, że kredytobiorca nie jest poddawany analizie pod względem zdolności kredytowej.

Konieczna jest odpowiednia wysokość generowanych dochodów. Ten może pochodzić z zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, o dzieło albo prowadzonej działalności gospodarczej. Dochodem kredytobiorcy mogą być także różnego rodzaju świadczenia, takie jak renta albo emerytura. Zyski osiągać można również z innych źródeł, na przykład z tytułu wynajmu nieruchomości. Wybierając bank, który udzieli Ci kredytu, weź więc pod uwagę nie tylko wysokość dochodów, ale także formę ich osiągania.

Dodatkowe bonusy

Niektóre banki oferują kredyt samochodowy na korzystnych warunkach, ale to nie tylko niskie raty czy wydłużony okres trwania umowy. Coraz częściej kredytobiorca otrzymuje też cały pakiet dodatkowych bonusów.

To między innymi korzystne ubezpieczenie i polisa OC oraz AC, bezpłatne serwisowanie pojazdu czy rabaty w punktach biznesowych partnerów banku, na przykład na stacjach benzynowych czy w sklepach z wyposażeniem dla pojazdów mechanicznych.

Podsumowanie

Jeśli zdecydowałeś się na kredyt samochodowy, to weź pod uwagę swoje możliwości i potrzeby. Najpierw poznaj rankingi najlepszych zobowiązań kredytowych, a dopiero później udaj się do banku po konkretną ofertę. Co ciekawe, dzisiaj kredyt można zaciągnąć także przez telefon albo internet. Dobierz więc ofertę, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa pod tym względem. Banki starając się zyskać jak najwięcej klientów, są w stanie pójść na ustępstwa i stworzyć ofertę na miarę indywidualnych oczekiwań.