oczekiwanie na gta VI

GTA VI – dlaczego tyle osób czeka na ten tytuł?

Od czasu premiery Grand Theft Auto V minęło już wiele lat. Graczy z całego świata nie cieszy już nawet stale rozwijane GTA Online – wszyscy oczekują premiery (a przynajmniej zapowiedzi) następnej odsłony! Co sprawia, że spośród wszystkich możliwych, to właśnie akurat ta gra budzi aż tyle emocji w środowisku gamingowym? 

Grand Theft Auto – legendarna seria gier

Pierwsze GTA pojawiło się w 1997 roku. Była to prosta gra pozwalająca wcielić się w rolę przestępcy walczącego z policjantami. Na przestrzeni formuła ta okazała się dla Rockstar Games przepisem na sukces!

Seria Grand Theft Auto zapisuje się obecnie jako ta wpływowa i kultowa. Fascynująca mieszanka wolności rozgrywki (w formule tzw. sandboxu), innowacyjnych pomysłów i odważnych tematów – próżno szukać tego gdziekolwiek indziej. Chociaż wiele firm próbowało stworzyć swoje odpowiedniki GTA, to były to zazwyczaj próby… nieudane.

Każda odsłona GTA to podróż do świata zorganizowanej przestępczości. Gracze eksplorują realistycznie odwzorowane miasta, realizują złożone misje i podejmują moralnie trudne decyzje. Stworzone uniwersum jest przepełnione humorem, satyrą społeczną i głębokim spojrzeniem na ludzką naturę; w każdej części da się odnaleźć nawiązania do otaczającej wszystkich aktualnej rzeczywistości.

GTA – przełom technologiczny

Wszystkie gry z serii GTA słyną zaawansowanych innowacji technologicznych – definiują one standardy w branży wideo rozrywki. Postrzeganie możliwości gier zrewolucjonizowało po raz pierwszy wprowadzenie trójwymiarowego otwartego świata w Grand Theft Auto III. Kolejny krok w przyszłość stanowiło zastosowanie silnika fizycznego Euphoria w Grand Theft Auto IV; wprowadził on niezwykle realistyczne animacje postaci i dynamiczne reakcje otoczenia na ich działania.

Można spodziewać się, że GTA VI zaskoczy po raz kolejny wszystkich graczy, a Rockstar Games pokaże, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych!

Co wiadomo już na temat Grand Theft Auto VI? Co szykuje Rockstar Games?

Rockstar Games słynie z tego, że utrzymuje szczegółowe informacje w tajemnicy aż do momentu oficjalnej zapowiedzi. Wszelkie plotki i przecieki nie są potwierdzane przez producenta, ale… istnieją!

Według nich GTA VI będzie osadzone prawdopodobnie w czasach współczesnych. Graczom przyjdzie wcielić się w rolę dwóch bohaterów: Jasona i Lucii, ale niestety nie wiadomo jeszcze nic więcej na ich temat. Zakłada się, że produkcja będzie nawiązywać do znanego motywu Bonnie & Clyde’a – para kochanków kontra cały świat.

Pierwsze przecieki GTA VI – powrót do Vice City?

18 września 2022 roku na forum GTAForums pojawiło się aż 90 filmów. Wszystkie prezentowały ponad 50 minut materiału z nadchodzącego Grand Theft Auto VI. Zostały skradzione i opublikowane przez 18-letniego cyberprzestępcę działającego pod pseudonimem teapotuberhacker. Zainteresowani mogli zapoznać się z testami animacji, rozgrywki, dialogami między postaciami i podstawowymi planami poziomów.

To właśnie dzięki przeciekowi wiadomo dziś, że akcja GTA VI będzie odbywać się w Vice City, czyli miasta nawiązującego swą stylistyką do Miami (Floryda). Z miejscem tym gracze mogli zapoznać się po raz pierwszy w 2002 roku, premierę wówczas miało GTA: VC – tytuł nawiązujący swą stylistyką do filmów takich jak Miami Vice czy Scarface: Człowiek z blizną.

Co ciekawe, gracze się tego… spodziewali. Zdarzało się już, że Rockstar Games wracało do wcześniej wykorzystanych lokalizacji (tak jak w przypadku Liberty City, obecnego w GTA III i GTA IV). Wybór ten ucieszył społeczność; wszystkich ciekawi współczesna interpretacja Florydy.

Zapowiedź GTA VI – kiedy pierwszy trailer?

Rockstar Games rozwiało w końcu tajemnicę wokół oczekiwanej premiery pierwszego trailera Grand Theft Auto VI – ujrzy on światło dzienne 5 grudnia o 15:00 polskiego czasu!

Zapowiedź ta wywołała ekscytację wśród miłośników serii, którzy czekali na oficjalne potwierdzenie od dłuższego czasu. Przedstawienie premierowe stanie się bez wątpienia wielkim wydarzeniem medialnym, które zwróci uwagę całej społeczności gamingowej.