Dobre strony posadzki żywicznej

Dobre strony posadzki żywicznej

Dobre strony posadzki żywicznej

O posadzce żywicznej mówi się w kwestii wnętrz bardzo często. Jej popularność stale rośnie, a to głównie dlatego, że jest ona materiałem bardzo wdzięcznym, jeżeli chodzi o urządzanie domu, mieszkania czy nawet przestrzeni przemysłowej. Posadzka żywiczna ma znacznie więcej zalet niż wad, dlatego tak chętnie wybierana jest przez architektów i dekoratorów wnętrz. 

Czym jest posadzka żywiczna? 

Posadzka żywiczna posiada nietypowe właściwości ze względu na połączenie kruszyw z innymi dodatkami, które w rezultacie tworzą bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał. Dodatkowo – taka podłoga wygląda ładnie, estetycznie i pasuje do większości wnętrz. W zależności od tego, na jakich właściwościach materiału nam zależy – możemy wybrać posadzkę z powłoki poliuretanowej bądź epoksydowej.  Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, jeżeli podłoże może mieć kontakt z czynnikami zewnętrznymi (np. podłoże w garażu czy na tarasie).

Posadzka żywiczna – kiedy ją stosować?

Stosowanie posadzki żywicznej nie jest w żaden sposób ograniczone. To materiał, który pasuje zarówno do pomieszczeń domowych – salonu, kuchni, łazienki, garderoby, czy gabinetu, ale równie dobrze sprawdzi się w takim miejscu jak garaż, hol, piwnica czy warsztat. Za każdym razem musimy jednak zwrócić uwagę, którą z powłok wybieramy. 

Posadzka żywiczna nadaje się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Doskonale prezentuje się w połączeniu z dużymi oknami, dzięki czemu promienie słoneczne mogą odbijać się od podłogi i doświetlać ciemniejsze fragmenty wnętrza. Pozwala to także na wykorzystanie ciemnych farb i tapet, które wyglądają bardzo elegancko, ale często przytłaczają przez brak odpowiedniego oświetlenia. 

Wady i zalety posadzki żywicznej

Niezwykła trwałość posadzki żywicznej to jej główny atut, który sprawił, że stała się tak bardzo popularna. Kolejną zaletą jest na pewno uniwersalność oraz możliwość łączenia jej z innymi podłożami. Pod posadzką żywiczną można zainstalować ogrzewanie podłogowe, co automatycznie wyklucza jedną z wad tego podłoża – posadzka jest zimna w dotyku, dlatego wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania w sypialni. 

Więcej informacji o posadzkach żywicznych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl