Dlaczego język angielski jest tak popularny?

Dlaczego język angielski jest tak popularny?

london-530055_640

Ludzie rozpoczynają naukę języka obcego z różnych powodów. Najczęściej jest im potrzebny do pracy, bądź przed wyjazdem za granicę. Często też pomaga łatwiej i szybciej poszerzyć swoją wiedzę. Z badań wynika, że na całym świecie najwięcej osób decyduje się na kurs angielskiego. Dlaczego tak jest? Skąd wzięła się tak wielka popularność języka angielskiego?

Czemu język angielski?

Uznaje się, że popularność języka angielskiego spowodowana jest prostotą jego struktury, gramatyki i fonetyki. Łatwo można się go nauczyć, ponieważ brakuje w nim skomplikowanych deklinacji. Co więcej, jedno słowo ma nieraz wiele znaczeń. Dla niektórych może to stanowić problem, ale dla większości osób jest ułatwieniem. Dzięki temu jest mniej słów do zapamiętania.
Po za tym język angielski jest uznawany za najbardziej uniwersalny. Znają go ludzie na różnych kontynentach. Jest to także język dyplomatów, artystów i naukowców. W dzisiejszych czasach większość pracodawców wymaga od swoich pracowników przynajmniej dobrej znajomości angielskiego.

Krótki rys historyczny

Żeby w pełni poznać przyczyny tak wielkiej popularności języka angielskiego należy cofnąć się mniej więcej do XVI-XVII wieku. W tamtym okresie Imperium Brytyjskie kontrolowało ponad połowę świata. Decyzje podejmowane w Londynie miały wpływ na politykę i gospodarkę krajów położonych setki kilometrów dalej. W koloniach brytyjskich (np. w Indiach czy w Ameryce Północnej) używano wyłącznie języka angielskiego.
W XIX wieku, kiedy nastąpił wielki rozwój przemysłu, używano angielskiego do opisywania największych odkryć. Wtedy też umocniła się pozycja Stanów Zjednoczonych, gdzie język angielski przyjął się praktycznie w niezmienionej formie. Natomiast po II wojnie światowej język ten zdominował również media: międzynarodowe serwisy, fora, wyszukiwarki, bazy danych.

Jak widać język angielski jest nie tylko użyteczny, ale pozwala także na zdobycie wielu cennych informacji. Warto zatem zapisać się do szkoły językowej np. http://tarkowski.edu.pl/ i podjąć kurs pozwalający podnieść nasze umiejętność posługiwania się nim.