Carrefour Polska sponsoruje maraton w Krakowie

Carrefour Polska sponsoruje maraton w Krakowie

Carrefour
Carrefour Polska sponsorem maratonu w Krakowie: zapraszamy do wspólnego kibicowania już 19 kwietnia. Wsparcie maratonu w Krakowie to kolejna inicjatywa przeprowadzana w ramach kampanii „Z miłości do Zdrowia”.

Biegacze wystartują o godz. 9 z krakowskiego Rynku Głównego. W tym samym czasie rozpocznie działalność strefa Carrefour na miasteczku maratońskim. Na specjalnie zaaranżowanym stoisku, dzieci będą mogły sprawdzić swoją koordynację, a dorośli odpocząć w strefie relaksu lub poćwiczyć pod czujnym okiem instruktora. Carrefour zadba również o dobre samopoczucie tych, którzy ukończą 42-kilometrowy bieg: na mecie biegu będą czekać na maratończyków między innymi owoce, słodycze oraz napoje ufundowane przez sieć.

Natomiast jeszcze przed maratonem, od 16 kwietnia, Carrefour zaprasza na swoje stoisko na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie będzie można zapoznać się ze specjalnie przygotowaną dla osób aktywnie uprawiających sport ofertą Carrefour.

Poprzez sponsoring wydarzeń sportowych sieć zachęca do aktywności fizycznej w ramach zainaugurowanej w zeszłym roku kampanii „Z miłości do Zdrowia”. Celem kampanii jest pomoc klientom i pracownikom we wdrażaniu zdrowego stylu życia i edukacja na temat właściwego odżywiania. W toku kampanii Carrefour wraz z ekspertami ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opracował poradniki na temat zdrowej diety, a także zorganizował liczne akcje edukacyjne. Sieć angażuje się również w promocję biegania w całym kraju: w 2014 roku Carrefour był sponsorem trzech maratonów: we Wrocławiu, Warszawie oraz Poznaniu, w których udział wzięło ponad 18 tys. biegaczy. W tym roku oprócz maratonu w Krakowie, planuje również wsparcie kolejnych biegów w innych polskich miastach.

„Realizując kampanię « Z miłości do Zdrowia » chcemy odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, którzy przywiązują coraz większą wagę do zdrowia swojego oraz swoich rodzin. Sport jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia dlatego cieszę się, że jako Carrefour możemy wspierać kolejny maraton, który w tym roku odbędzie się w Krakowie.” – mówi Dyrektor Regionalny Carrefour Polska Andrzej Bednarz.

W ramach kampanii „Z miłości do Zdrowia” Carrefour wzbogacił swoją ofertę produktów lokalnych oraz regionalnych, a także w wybranych hipermarketach utworzył specjalną strefę „Świat Zdrowia”, w której klienci znajdą szeroki asortyment produktów dla diabetyków, bezglutenowych, sojowych, dietetycznych oraz ekologicznych. W Krakowie ta oferta jest dostępna dla klientów w hipermarkecie Carrefour Zakopianka. Odwiedzający sklepy Carrefour w całej Polsce mogą z łatwością dbać o zdrowie kupując również wysokiej jakości owoce i warzywa na „Targu Świeżości”.

Promowanie zasad zdrowego odżywiania jest szczególnie ważne wśród dwóch grup wiekowych: dzieci oraz seniorów. Z tego powodu w 8 miastach Polski, w tym w Krakowie, rozpoczął się program realizowany ze środków Fundacji Carrefour „ABC Zdrowego Żywienia”. W warsztatach, które odbędą się w czerwcu oraz w październiku wezmą udział uczniowie z krakowskich szkół podstawowych oraz seniorzy.