jaki tyton do shishy

Aromatyczne tytonie do fajki wodnej – jak je dobierać?

Fajka wodna to alternatywa dla palenia papierosów. To popularny sposób na wspólne spędzanie czasu w niektórych krajach arabskich. Palenie shishy nie wymaga specjalnego przygotowania, a aromatyzowane tytonie do fajki wodnej sprawiają, że ta rozrywka kojarzy się z miłym zapachem. Tytoń wygląda nieco inaczej niż ten, który używany jest do zwykłych fajek i papierosów.

Czym charakteryzują się tytonie do shishy?

Wkład do fajki wodnej to w rzeczywistości tytoń zmieszany ze specjalnym składnikiem, który odpowiada za właściwości i aromat podczas palenia. Mowa tutaj o melasie — lepkiej substancji, która stanowi spoiwo oraz jest aromatyzowana. Tytoń do fajki wodnej może mieć dowolny zapach. Spotyka się aromaty owocowe, kwiatowe oraz orientalne. Mieszanka melasy oraz tytoniu to produkt, który nadaje się do każdej fajki wodnej. Wytworzony dym przechodzi przez wodę — to dlatego palenie jest świetną i bardzo pachnącą rozrywką. Wśród popularnych tytoniów do fajki wodnej warto zasmakować niezwykle aromatycznych nut. Z pewnością na uwagę zasługuje słodka malina, egzotyczny kokos lub pachnąca słońcem truskawka.

Jak przygotować fajkę wodną do palenia?

Tytoń do fajki wodnej występuje w wielu różnych gramaturach. Małą kulkę z mokrej substancji należy ułożyć w specjalnym miejscu. Tytoń podgrzewany jest przez węgiel, co umożliwia wytwarzanie dymu. W fajce znajduje się woda, przez którą przechodzi aromat. Tytoń gotowy jest od razu do użycia. Mieszankę wystarczy wyjąć z opakowania i podgrzać w shishy. Nie trzeba łączyć tytoniu z melasą. Wyjątkowe mieszanki mogą zwierać kilka nut zapachowych — to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują nowych wrażeń. Fajkę wodną pali się zwykle powoli, w towarzystwie innych osób. Warto poszukiwać produktów, które są naturalne, nie zwierają sztucznych dodatków oraz barwników.

Jeden rodzaj tytoniu czy mieszanka?

Tytoń do fajki wodnej jest dostępny pod różną postacią. Można mieszać samodzielnie ulubione smaki i tworzyć wyjątkowe kompozycje. Ciekawym wyborem jest czekolada zmieszana z wanilią lub z kokosem. Niesamowicie pachnie również mięta z truskawką. Gotowe mieszanki to nieco bardziej oryginalne zapachy, które z pewnością zaskoczą nie jedną osobę. Wśród interesujących tytoniów znajduje się ten o zapachu gumy balonowej lub popularnych drinków. Gotowe mieszanki to dobre rozwiązanie, są gotowe do użycia i skomponowane w idealnej proporcji. Warto również zainteresować się specjalnym, suchym i jasnym tytoniem do fajki wodnej — to prawdziwa gratka dla koneserów.