Zamawianie betonu towarowego – o czym pamiętać?

Zamówienie betonu w profesjonalnej betoniarni to korzystne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dużo prościej poczekać na dostawę gotowego towaru w najwyższej jakości, niż samodzielnie przygotowywać mieszankę w betoniarkach, ryzykując, że nie będzie ona miała odpowiednich właściwości. Jednak dokonując zamówienia trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Jaką betoniarnię wybrać?

Przede wszystkim, zanim złożymy zamówienie, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniej betoniarni. Ponieważ budownictwo z każdym dniem się rozwija, a więc i zapotrzebowanie jest większe, nie da się ukryć, że na rynku powstaje coraz więcej wytwórni betonu. Wpisując zatem w wyszukiwarkę „beton Wieluń” dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Renomowany producent to gwarancja towaru w najlepszej jakości. Warto zatem sprawdzić opinie na temat betoniarni, która nas interesuje. Liczą się tutaj nie tylko oceny wystawiane przez klientów indywidualnych, ale także przez przedsiębiorstwa. 

Trzeba pamiętać, że jako potencjalni kupcy mamy prawo sprawdzić, czy wytwórnia betonu może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami. Szczególnie istotny jest certyfikat takiego niezależnego instytutu jak System Zakładowej Kontroli Produkcji. Również znak „Dobry Beton”, przyznawany przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego, pozwoli na określenie, czy mamy do czynienia z wartościową betoniarnią, gdzie spokojnie możemy złożyć zamówienie.

Dostawa betonu towarowego – o czym pamiętać?

Jeśli wybierzemy już wytwórnię betonu – np. http://wlodar.com.pl/ – i dokonamy zamówienia, nie zapominajmy, że odpowiedzialność za udaną dostawę i wykorzystanie materiału spada również na nas.

Każda dostawa, bez względu na ilość, wymaga od producenta przedstawienia dokumentu WZ, gdzie powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje. Nie może tam zabraknąć danych dotyczących obowiązującej normy na beton towarowy – najświeższą jest aktualnie PN-EN 206+A1:2016-12.

Kiedy rozładowanie prefabrykatu powiedzie się, pamiętajmy, że tylko umiejętne zagęszczenie, a przede wszystkim pielęgnacja betonu towarowego pozwalają na wydobycie z niego odpowiednich właściwości. Za to odpowiada nie wytwórnia, a wykonawca.