Szlifuj swój angielski

Szlifuj swój angielski

pexels-photo-260907Z badań naukowych wynika, że osoby dwu lub wielojęzyczne są często inteligentniejsze niż te, które znają tylko jeden. Dlaczego? Bo mózg – dzięki znajomości języków – świetnie funkcjonuje. Do tego zmniejsza ryzyko demencji lub choroby Alzheimera.

Idealne ćwiczenie dla mózgu

Prym wśród języków obcych – niezmiennie o lat – wiedzie angielski. Zdaniem lingwistów posługuje się nim ponad miliard ludzi! Ze względu na postępujący proces globalizacji, stał się on wręcz językiem międzynarodowym. Przydaje się nie tylko w celu znalezienia lepszej pracy. Z powodzeniem wykorzystujemy go też podczas zagranicznych podróży czy przy okazji zawierania znajomości z obcokrajowcami. Krótko mówiąc, angielski znacznie ułatwia codzienne życie! A, że edukację można zacząć w każdym wieku to nie ma się nad zastanawiać. Kursy oferowane przez placówki językowe – jak na przykład częstochowska szkoła Tarkowski – są dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nauka języka angielskiego w Częstochowie (http://tarkowski.edu.pl/) sprowadza się jednak nie tylko do biegłego komunikowania. Dzięki niej zwiększa się moc mózgu. Z badań wynika, że osoby, które płynnie mówią w języku obcym są bardziej elastyczne umysłowo, kreatywne, mają umiejętność myślenia wyższego i rozwiązywania problemów. Poza tym ucząc się języka obcego ćwiczymy pamięć – nie tylko za sprawą masy zapamiętywanych słów, ale też gramatyki i sposobów konstrukcji wypowiedzi. Udowodniono również, że osoby dwujęzyczne łatwiej się koncentrują.

Bogatsza osobowość

– Poznać drugi język to tak, jakby otrzymać drugą duszę – słowa Karola Wielkiego potwierdzają znani lingwiści, którzy przez ponad dwa lata prowadzili wywiady z kilkoma tysiącami dwujęzycznych osób. Efekt? Blisko dwie trzecie ich rozmówców przyznało, że kiedy mówią w innym języku, czują się „trochę kim innym”. Nauka języków obcych to więc nie tylko rozwój mózgu, ale również rozwój sfery psychicznej. Dzięki niej pracujemy chociażby nad empatią – naukowo udowodniono, że dwujęzycznym jest znacznie łatwiej postawić się w sytuacji innej osoby. Choć nauka języka obcego wymaga sporo czasu i wysiłku to chyba warto się nieco natrudzić…