Kamerka samochodowa do jazdy po mieście? Jak najbardziej!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on StumbleUpon1Share on Tumblr0Share on LinkedIn0

PARK VIEW 1Zapewne nieraz zdarzyło Wam się zostawić auto na parkingu pod sklepem. Czasami jednak nie mamy szczęścia i kiedy wracamy do samochodu, okazuje się, że nasz samochód jest porysowany. Jak znaleźć wówczas sprawcę tej szkody? Odpowiedzią jest kamerka samochodowa, która sprawdzi się w każdej sytuacji w czasie jazdy po mieście. Jak znaleźć idealny model „miejski”?

Oczywiście najważniejsze cechy, która powinna posiadać dobra kamerka samochodowa, to m. in. wysoka jakość obrazu oraz kąt nagrywania, który powinien wynosić minimum 120 stopni. Ale są też rzeczy, które traktowane są jedynie jako dodatkowe funkcje, a czasami są nam niezbędne, np. w warunkach miejskich.

Czujnik ruchu i tryb monitorowania parkingu

Jeśli często parkujemy pod sklepami czy na parkingach firmowych z pewnością przyda nam się urządzenie, które będzie rejestrować obraz nawet wtedy, kiedy nie ma nas w pojeździe. Producenci rejestratorów oferują nam kamerki, które wyposażone są w czujniki ruchu oraz tryb monitorowania parkingu. Jeśli kamera jest w stanie czuwania, cały czas analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę ruchu albo wykryje uderzenie, od razu uruchamia nagrywanie, które kończy się kilka sekund po zakończeniu ruchu. Dzięki temu nawet, kiedy ktoś w nas wjedzie na parkingu i ucieknie z miejsca zdarzenia, będziemy mieli wszystko nagrane. Wówczas łatwiej będzie nam złapać sprawcę.

Niektóre kamerki są również dodatkowo wyposażone w G-sensor, a więc czujnik grawitacyjny. Jeśli kamerka zarejestruje gwałtowne hamowanie albo uderzenie, automatycznie zabezpiecza nagrywany aktualnie filmik.

Kamerki 3w1 – ułatwienie przy parkowaniu

Niektóre kamerki składają się z trzech elementów – lusterka, rejestratora oraz kamerki cofania. Obie kamery nagrywają jednocześnie. Dodatkowo mamy także podgląd live, czyli na przednim lusterku pojawia nam się automatyczny podgląd z tylnej kamerki. To oczywiście ułatwia nam parkowanie i pozwala obserwować drogę również z tyłu pojazdu. Mamy więc pewność, że nie uderzymy w żadne auto, nawet podczas trudnych manewrów parkowania.

Jeśli szukacie kamerki, która idealnie sprawdzi się w warunkach miejskich, polecamy rejestrator Xblitz Park view.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.