Idealny samochód dla rodziny – jaki powinien być?

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on StumbleUpon1Share on Tumblr0Share on LinkedIn0

nissan-440488_960_720Jaki powinien być samochód rodzinny? Przed tym pytaniem staje każdy, kto zamierza powiększać rodzinę lub już posiada dzieci. Nie wystarczy jedynie duży bagażnik czy odpowiednia ilość miejsc. Na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

Przestronność to podstawa!

Jest to z pewnością problem wielu małych samochodów. Jeśli mamy małe dzieci, powinny siedzieć z tyłu samochodu. Ważne jednak, żeby auto umożliwiało nam swobodne przemieszczanie się pomiędzy siedzeniami. Mając do wyboru kombi albo większą budę typu Verso, warto postawić na to drugie. Jeśli często obracamy się w fotelu, podajemy dzieciom butelki czy smoczek, jest to dość istotna sprawa. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się z dziećmi w dłuższą podróż. W ciągu kilku godzin zdarzają się różne rzeczy – dzieci płaczą, kłócą się, krzyczą, wołają o jedzenie, picie itp. Wówczas jeszcze bardziej doceniamy przestrzeń w samochodzie.

Klimatyzacja

Klimatyzację doceniamy najczęściej zimą i latem. W lato potrafi być tak gorąco na dworze, że nawet otwarte szyby nie pomagają. Zimą – wiadomo – nie możemy pozwolić, żeby nasze dzieci marzły. Pamiętajmy jednak, żeby klimatyzacja była przede wszystkim czysta i szczelna. Warto co jakiś czas sprawdzać przepływ powietrza oraz filtry. W przeciwnym razie brudna i zagrzybiona klimatyzacja może nam tylko zaszkodzić, a już tym bardziej naszym dzieciom.

Bagażnik

Każda rodzina, która musi zrobić raz na jakiś czas zakupy, potrzebuje dużego bagażnika. Także wszelkiego rodzaju wyjazdy i dłuższe podróże wymagają sporo miejsca na torby, jakiś dodatkowy sprzęt czy zabawki. Tygodniowe zakupy trudno załadować do Smarta czy małego Fiata.

Ilość miejsc

Samochód kompaktowy dla rodziny 2+2 nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto przecież pomyśleć nie tylko o dzieciach, ale także o rodzicach czy znajomych, którzy czasami będą chcieli się gdzieś z nami zabrać. Przy dwóch fotelikach samochodowych nie ma opcji, żeby ktokolwiek jeszcze zmieścił się z tyłu. No chyba, że jest naprawdę bardzo chudy.

Jeśli szukacie nowego lub używanego samochodu dla rodziny, wejdźcie na stronę: http://www.impwar.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.