Bear Grylls i jego współpraca z Gerber Gear

Share on Facebook1Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0

Survival jako dziedzina rekreacji staje się coraz bardziej popularny. Ze względu na to firmy produkujące sprzęt sportowy starają się wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i oferują sprzęt niezbędny survivalowcom. Twarzą jeden z takich linii jest Bear Grylls, najbardziej znany survivalowiec na świecie.

Bear Grylls jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli survival jako dziedziny aktywności fizycznej uprawianej w naturalnym środowisku. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się, kiedy ojciec nauczył go żeglować i wspinać się. Następnie zaczął trenować sztuki walki. Jako żołnierz British Special Forces, gdzie spędził trzy lata, posiadł umiejętności potrzebne do uprawiania survivalu.

Obecnie jest przedstawicielem zarządu związku harcerstwa w Wielkiej Brytanii, prowadził również wiele programów telewizyjnych poświęconych sztuce przeżycia w środowisku naturalnym. Pełni również honorową funkcję pułkownika oddziału komandosów.

Współpraca z Gerber Gear

Firma Gerber Gear rozpoczęła swoją działalność w 1939 roku pod nazwą Gerber Legendary Blades. W zamyśle swojego właściciela miała oferować przede wszystkim sztućce – noże, z których wiele było wytwarzanych ręcznie. W ciągu dwudziestu lat od rozpoczęcia produkcji stała się ona jednym z największych dostarczycieli ostrzy w Wielkiej Brytanii.

Obecnie Gerber oferuje noże oraz inne narzędzia (siekiery, piły ręczne, maczety, lampy, narzędzia do kopania oraz zestawy do uprawiania survivalu), które charakteryzują się wysoką jakością i łatwością używania przy wykonywaniu codziennych czynności. Ze względu na rozszerzenie asortymentu na sprzęt survivaluowy, forma rozpoczęła działalność z najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem tej dziedziny, Bearem Gryllsem.

Narzędzia oferowane w ramach współpracy z survivalowcem to gwarancja niezawodności i wykorzystania dobrych jakościowo materiałów. W skład tej linii produktów można znaleźć różnego rodzaju noże. Charakteryzują się one nie tylko szeregiem wielkości i możliwości zastosowania, ale również wagą i wielkością ostrza, a także przeznaczeniem. Ci, którzy potrzebują jednego narzędzia zawierającego wiele ostrzy, mogą zaopatrzyć się w scyzoryk, który oprócz noża ma także otwieracz do butelek, korkociąg oraz śrubokręt.

Produkty sygnowane nazwiskiem Bear Grylls to także latarki. Można wybierać z trzech rodzajów produktów: mini latarki z żarówką typu LED, standardowej latarki o intensywnym oświetleniu oraz latarki czołowej, która pozwala na swobodne używanie rąk i jednoczesne oświetlanie otoczenia.

Nachalna zasada, którą kierują się  survivalowcy mówi o tym, że  przygotowanie pozwala na przetrwanie. Z myślą o tych, którzy pragną pełnego zestawu Gerber przygotował wodoodporną torbę zawierająca takie narzędzia, jak: gwizdek, wodoodporne zapałki, flarę oraz przewodnik przetrwania.

Wyżej wymienione produkty oraz wiele innych można zakupić w sklepie internetowym  sztucer.pl .

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.